МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Дете и возрасен заболени од морбили во тешка состојба
Лица блиски на функционерите ќе даваат откази од работа
Филипче: Студентите кои завршиле Медицински факултет ќе добијат можност за практична ..
Ибраими: Штетата во „Титаник 2″ е 413 евра
Технологија
Самсунг галакси С10+ доаѓа во верзија со 12 гигабајти РАМ меморија

Самсунг галакси С10+ доаѓа во верзија со 12 гигабајти РАМ меморија

среда, 30 јануари 2019, 12:51ч.   |   L.E.

 На интернет се појавија нови интересни информации, што наводно ги потврдил експерт од „Самсунг“, кој работел на прототпип за моделот „галакси с10“.

Како што објави „ГСМ арена“, веќе е јасно дека „с10“ ќе биде достапен во три големини и дека моделот со 5,8-инчен екран ќе го носи називот „лајт“.

Најмалиот „галакси с10“ ќе има чипсет и меморија како и другите модели од линијата. Исклучок ќе биде премиум-верзијата „галакси с10+“, која ќе има 12 гигабајти РАМ-меморија и 1 терабајт простор за складирање.

Моделот „с10+“ со 6,4-инчен екран ќе има три камери на задната страна и две напред, а другите модели ќе имаат една предна камера.

„Галакси с10“ со 6,1-инчен екран исто така ќе има три камери на задната страна, а најмалиот „с10“ ќе има два објектива.

Што се однесува до надворешниот изглед, уредот ќе има стандардна црна верзија, потоа бела (Pearl) и зелена (Sea Green). Можно е некои од моделите да бидат достапни во уште некоја боја, како, на пример, сина или жолта.

Сите три модели на „самсунг галакси с10“ ќе имаат One UI софтвер и стандарден 3,5-милиметарски приклучок за слушалки.

© ЖУРНАЛ    ~30,10

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Поради нив се хакираат профили: Ако ги користите овие лозинки, сменете ги веднаш
Apple: Нови детали за 2019 iPhone смартфоните!
Apple заменил 11 милиони дефектни батерии за iPhone во 2018 година
Ова е смартфонот кој постигна помоќни бенчмаркинг резултати од iPhone XS, а пристигнува наскоро!
5 работи кои кинеските компании ги прават подобро од Samsung и Apple
Пет технолошки иновации кои ќе ви го направат животот подобар
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.