МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Дете и возрасен заболени од морбили во тешка состојба
Лица блиски на функционерите ќе даваат откази од работа
Филипче: Студентите кои завршиле Медицински факултет ќе добијат можност за практична ..
Ибраими: Штетата во „Титаник 2″ е 413 евра
Занимиливости
Сите зборуваат за девојчето чиј настап има повеќе од 14 милиони прегледи (Видео)

Сите зборуваат за девојчето чиј настап има повеќе од 14 милиони прегледи (Видео)

недела, 27 јануари 2019, 10:41ч.   |   L.E.

 Младата и талентирана пејачка Анџелика Хејл (11) ги урива сите рекорди. Пред само пет дена, нејзиниот видео-запис од настапот на талент шоу беше објавен на страницата на „Америка има талент”, а во моментов има над 14 милиони прегледи.

Откако ја испеа песната „Fight Song”, публиката беше на нозе, исто, како и жирито од четири члена.

 

Нејзиниот настап најмногу го воодушеви комичарот, актер и телевизиски директор Хови Мендел (63), кој го притисна златното копче и ја пласира директно во полуфиналното шоу.

„Ти си вистинска шефица, која дојде тука за да победи”, изјави члнката на жирито, супермоделот Хајди Клум (45).

Хејл првпат се појави во шоуто во 2017 година, кога на крајот заврши на второ место, и овој пат има само една цел, а тоа е победа.

 

© ЖУРНАЛ    ~36,12

НАЈЧИТАНИ ОД ЗАНИМИЛИВОСТИ
Хирург заспива додека ја држи тукушто „прикачената“ рака на негов пациент, а причината за тоа остава без зборови
Ним не им е ладно: Убавици од Русија се капеле во ледена вода! (Фото)
Годишна плата од 57.000 евра за 4 работни дена неделно – никој не им се пријавува
Село во Италија плаќа 2.000 евра на секој што ќе се пресели таму
Оваа куќа се гради за еден ден, а чини помалку од 29.000 евра – отпорна е на земјотреси, има соларни плочи (Видео)
Еден од најагресивните видови: Воочено отровно суштество врз главите на патниците во авионот, веднаш почнала паника (Видео)
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.