МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Беља и Демири осудени на 19 години затвор за убиството на Саздо
ВМРО-ДПМНЕ: Сиљановска победи во 47 општини, СДСМ и коалицијата од 30 партии се пораз..
ЕУ повикува на излезност во вториот круг од изборите
Изборите добро спроведени, сé уште се потребни реформи на изборното законодавств..
Спорт
Неверојатен пресврт: Клоп го напушта Ливерпул и се сели во редовите на Реал Мадрид

Неверојатен пресврт: Клоп го напушта Ливерпул и се сели во редовите на Реал Мадрид

петок, 25 јануари 2019, 15:49ч.   |   Xh.I.

Реал Мадрид како што се наведува е подготвен да го ангажира германскиот стратег, Јирген Клоп на крајот од оваа сезона.

Како што пренесува шпански Дон Балон, Кралскиот тим ќе се обиде да го придобие Клоп да стигне на „Сантијаго Бернабеу“, така што ќе го направат најплатен тренер на светот.

Се смета сепак дека Германецот нема да замине од Ливерпул додека не ја исполни целта, а тоа е освојување на голем трофеј, како што е Премиер лигата или Лигата на шампионите.

За потсетување, тој беше успешен во Борусија Дортмунд каде двапати ја освои Бундеслигата, а оваа сезона е на добар пат со „Црвените“ да ја освои Премиер лигата со оглед на тоа дека екипата од „Енфилд“ е моментален лидер на табелата.

Инаку, Реал Мадрид уште е предводен од Сантијаго Солари кој доби договор до крајот на актуелната сезона, но се верува дека Аргентинецот нема да остане на клупата и по летото со оглед на тоа дека не му оди најдобро.

Освен Клоп во последно време како можен тренер на Реал Мадрид се споменуваше и Португалецот, Жозе Мурињо.

© ЖУРНАЛ    ~201,69

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.