МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Дете и возрасен заболени од морбили во тешка состојба
Лица блиски на функционерите ќе даваат откази од работа
Филипче: Студентите кои завршиле Медицински факултет ќе добијат можност за практична ..
Ибраими: Штетата во „Титаник 2″ е 413 евра
Технологија
Ова е смартфонот кој постигна помоќни бенчмаркинг резултати од iPhone XS, а пристигнува наскоро!

Ова е смартфонот кој постигна помоќни бенчмаркинг резултати од iPhone XS, а пристигнува наскоро!

среда, 23 јануари 2019, 12:39ч.   |   L.E.

 Во првиот период од 2019 година, очекуваме неколку нови смартфони, кои доаѓаат со премиум дизајн и моќни перформанси. Еден од нив, на новите бенчмаркинг резултати се покажа подобро и од iPhone XS..


Станува збор за Lenovo Z5 Pro GT, кој заедно со Snapdragon 855 во внатрешноста постигна одлични резултати на AnTuTu. Станува збор за првиот уред кој ќе доаѓа со новиот процесор на Snapdragon.

Move over, iPhone XS, as a new mobile benchmarking champion is (almost) here
Благодарение на процесорот, се разбира во комбинација со останатите карактеристики, Z5 PRO постигна резултат помеѓу 300,000 и 307,000 поени, додека iPhone XS вообичаено има резултат од околу 356,000. Заедно со процесорот, во внатрешноста се наоѓаат и 8GB RAM.

Според овие резултати, Lenovo Z5 Pro GT е за 4% побрз од најновиот смартфон на Apple, што дефинитивно не е многу, но е сепак импресивна бројка.

© ЖУРНАЛ    ~63,21

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Поради нив се хакираат профили: Ако ги користите овие лозинки, сменете ги веднаш
Apple: Нови детали за 2019 iPhone смартфоните!
Apple заменил 11 милиони дефектни батерии за iPhone во 2018 година
Ова е смартфонот кој постигна помоќни бенчмаркинг резултати од iPhone XS, а пристигнува наскоро!
5 работи кои кинеските компании ги прават подобро од Samsung и Apple
Пет технолошки иновации кои ќе ви го направат животот подобар
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.