МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Беља и Демири осудени на 19 години затвор за убиството на Саздо
ВМРО-ДПМНЕ: Сиљановска победи во 47 општини, СДСМ и коалицијата од 30 партии се пораз..
ЕУ повикува на излезност во вториот круг од изборите
Изборите добро спроведени, сé уште се потребни реформи на изборното законодавств..
Спорт
„Некој му дозволил на Сала да направи голема лудост која ја плати со – својот живот!“

„Некој му дозволил на Сала да направи голема лудост која ја плати со – својот живот!“

среда, 23 јануари 2019, 10:14ч.   |   Xh.I.

Целиот свет изминативе 24 часа е во исчекување на вести поврзани со исчезнувањето на новиот фудбалер на премиерлигашот Кардиф, Емилијано Сала, кој по комплетирањето на трансферот се вратил во својот досегашен клуб Нант да се поздрави по што тргнал назад кон Велика Британија.

Од тој момент на авионот со кој патувал му се губи секаква трага, поради што фудбалската јавност веќе е подготвена за најцрното сценарио. Според британски контролор за летање, главен виновник за ваквиот епилог е тој што дозволил авионот на Сала воопшто да полета за по лошо време да го мине каналот помеѓу Франција и Велика Британија.

    „Прелетувањето на Каналот по лошо време, па уште и со авион со еден мотор е вистинска лудост, која била дозволена од некој одговорен да го заштити. Поради нечија невнимателност, фудбалерот најверојатно ќе плати со својот живот. Летањето во тој предел е како да летате во зима преку Антартикот. Сѐ уште не ми се верува дека некој дозволил авионот да полета по вакво невреме“, изјавил контролорот за летање за британска телевизија.

Несреќата како да ја пречуствувал и самиот Сала, кој по полетувањето испратил порака со содржина во која стравува дека може да му се случи нешто лошо.
 

© ЖУРНАЛ    ~219,75

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.