МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Занимиливости
Ним не им е ладно: Убавици од Русија се капеле во ледена вода! (Фото)

Ним не им е ладно: Убавици од Русија се капеле во ледена вода! (Фото)

вторник, 22 јануари 2019, 11:27ч.   |   L.E.

Во Русија Богојавление често се одбележува со капење на ниски јануарски температури.

Тоа го направиле и овие убавици и со тоа се пофалиле на Инстаграм
Минатиот викенд православните верници го одбележуваа празникот Богојавление. Во Русија тој ден обично се одбележува со капење на ниски јануарски ремператури.

Тоа го направиле и овие руски убавици и со тоа се пофалиле на Инстаграм.
„Минатата зима имаше – 20. степени, а сега само – 5. Скоро жешко…“, го опишала Викториа Тсуранова своето „капење“.
Погледнете како тоа излгедало:

© ЖУРНАЛ    ~141,47

НАЈЧИТАНИ ОД ЗАНИМИЛИВОСТИ
Ова чудо се појавило на плажа и ги изненадило биолозите (Фото)
"Ми се закануваат со смрт" - Манекенката се соочува со сериозни навреди поради нејзиниот изглед
На Гинекологија се роди најголемото бебе родено во државата
Девојче остана живо по пад од 26 кат (Видео)
Шок на венчавката: Младоженецот го уапсиле, а невестата веќе била мажена!
Кога се мачите да донесете одлука, поставете си го само ова прашање
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.