МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев – Харадинај: Новата реалност е од особено значење за Балканот
Фуере: Груевски падна поради партизацијата, оваа влада да не ги повторува ужасните гр..
Заев и Ципрас денеска во Минхен ќе ја добијат наградата „Евалд Фон Клајст“
Сопственикот на „Дурмо турс“ вели дека е можно возачот на кратко да изгубил свест
Авто
Фантастична цена за првиот примерок од новата Toyota Supra (Фото)

Фантастична цена за првиот примерок од новата Toyota Supra (Фото)

вторник, 22 јануари 2019, 11:12ч.   |   L.E.

Првиот примерок од новата Toyota Supre е понуден на аукција на која достигнал исклучително висока цена

Петтата генерација на Supra веќе не е тајна, а првиот примерок веќе е кај новиот сопственик кој го купил преку аукција организирана од Barrett-Jackson, за неверојатни 2,1 милион долари.

Освен што станува збор за првиот примерок од новата Supra, истата доаѓа со потпис на претседателот на Toyota, Акиа Тојода, кој својот автограм го ставил на капакот на моторот. Дополнително, новиот сопственик добил ВИП влезници за тркачка патека, како и тркачки костум. Примерокот решен во сива мат боја има број на шасија 20201, а има и неколку посебни карактеристики како што се детали на каросеријата во црвена боја и мат црни фелни.

 

Треба да се каже дека сите приходи од продажбата на автомобилот се наменети за добротворни цели.

© ЖУРНАЛ    ~59,21

НАЈЧИТАНИ ОД АВТО
Новиот Golf 8 без камуфлажа
Петте финалисти на Автомобил на Годината во Македонија за 2019 (Фото)
Првиот македонски електричен автомобил
Кој најмногу ги купува автомобилите на Tesla во Европа
Фантастична цена за првиот примерок од новата Toyota Supra (Фото)
SsangYong Rexton најдобар избор за парите според „4х4 Magazine“
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.