МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Дете и возрасен заболени од морбили во тешка состојба
Лица блиски на функционерите ќе даваат откази од работа
Филипче: Студентите кои завршиле Медицински факултет ќе добијат можност за практична ..
Ибраими: Штетата во „Титаник 2″ е 413 евра
Шоубиз
ТВ водителката Бојана Скендеровски му останала должна голема сума на пари на екс сопругот Огнен!

ТВ водителката Бојана Скендеровски му останала должна голема сума на пари на екс сопругот Огнен!

понеделник, 21 јануари 2019, 14:17ч.   |   L.E.

Огнен Чаловски беше првиот сопруг на екс пејачката ,а сега водителка Бојана Скендеровски. Нивниот брак траеше само две години, а по разводот Бојана на Огнен му останала должна голема сума на пари,како и мебел од нивниот заеднички стан на Водно. Бојана и Огнен се запознале во скопското кафуле “ Ориент“, беа во врска околу десет месеци, а се венчаа во 2010 година. Тогаш ја основаа и фирмата „Дестио бело“ и отворија козметичко-фризерско студио.

-После свадбата, Бојана и Огнен многу се расправаа. Нејзе ја интересираа само пари. После големата кавга Огнен се исели од станот. Тој се жалеше дека неможе веќе да издржи со неа. Кога се исели не му дадоа ништо од скапиот мебел и многу лични негови работи кои ги добија на свадбата, дури ни точакот. Огнен се жалеше дека Бојана му останала должна и многу пари кои никогаш не му ги врати, а и го малтретираше и психички, – раскажува нашиот извор.

 

Тој додава дека на Огнен бракот му бил хорор и дека кога завршила целата драма на Огнен му олеснило, станал друг човек.

-Огнен наеднаш се измени, од депресивен човек стана позитивен и почна повторно да комуницира со пријателите и со семејството.

Нашата редакција го исконтактира Огнен Чаловски кој ни ја потврди оваа информација.

Бојана денес е премажена и има ќерка. Таа безуспешно се обидуваше да биде дел од естрадата, па по неколку години се откажа од пеењето. Се фрли во водителските води , но и таму не покажа резултати.

© ЖУРНАЛ    ~603,205

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Рада Манојловиќ во Скопје: Пејачката била гостинка на Шенки Версаче! (Фото)
Ми го уништи животот, Душко веќе не ми верува: И се распаѓа бракот на Карлеуша
Македонската водителка ги покажа новите силикони во бикини (Фoto)
ТВ водителката Бојана Скендеровски му останала должна голема сума на пари на екс сопругот Огнен!
Нови детали за порно аферата на Карлеуша: Пејачката пред своите ќерки Врањеш го претставувала како доктор? (Фото)
И Дара Бубамара ја прокоментира порно аферата на Јелена Карлеуша
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.