МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев – Харадинај: Новата реалност е од особено значење за Балканот
Фуере: Груевски падна поради партизацијата, оваа влада да не ги повторува ужасните гр..
Заев и Ципрас денеска во Минхен ќе ја добијат наградата „Евалд Фон Клајст“
Сопственикот на „Дурмо турс“ вели дека е можно возачот на кратко да изгубил свест
Здравје
Најдобар лек против холестерол и висок крвен притисок

Најдобар лек против холестерол и висок крвен притисок

недела, 20 јануари 2019, 10:51ч.   |   L.E.

 Неодамна научниците го потврдија тоа што е откриено уште пред еден цел век – природен лек за регулирање на притисокот и холестеролот.

 

Се што ви е потребно главно веќе го имате во куќата: лук, ѓумбир, јаболков оцет и лимонов сок. По желба можете да додадете и мед.

Прво е неопходно сите намирници правилно да ги подготвите. Изрендајте прво едно чешне лук и едно парче ѓумбир и ставете ги во чинија. Потоа додадете лажица јаболков оцет, лимонов сок и мед. На крајот се убаво измешајте и оставете ја смесата во фрижидер пет дена.

Пред секој оброк земајте по една лажица од овој еликсир, но не повеќе од три лажици дневно. По недела дена слободно можете да одите на контрола кај вашиот доктор. Ќе се изненадите од вредностите на вашиот притисок и холестерол.

© ЖУРНАЛ    ~49,17

НАЈЧИТАНИ ОД ЗДРАВЈЕ
10 продукти кои го чистат црниот дроб и го забрзуваат согорувањето на калориите
За 48 часа елиминирајте ги сите токсини и масти од телото
Пушачи, исчистете ги белите дробови за 3. дена: Спречете рак, исфрлете маснотии и вишок вода од организмот!
Да се пие гaзирана вода или не?
Колку пати неделно смеете да јадете сувомеснати производи?
За секоја крвна група има соодветен чај кој и одговара
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.