МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев – Харадинај: Новата реалност е од особено значење за Балканот
Фуере: Груевски падна поради партизацијата, оваа влада да не ги повторува ужасните гр..
Заев и Ципрас денеска во Минхен ќе ја добијат наградата „Евалд Фон Клајст“
Сопственикот на „Дурмо турс“ вели дека е можно возачот на кратко да изгубил свест
Занимиливости
Бил Гејтс чекаше во редица за да си купи хамбургер

Бил Гејтс чекаше во редица за да си купи хамбургер

сабота, 19 јануари 2019, 11:01ч.   |   L.E.

Поранешниот вработен на „Мајкрософт“, Мајк Галос, на „Фејсбук“ објави фотографија од Бил Гејтс, кој чека во ред за да купи хамбургер од синџирот за брза храна „Дикс“ во Сиетл.

„Кога вредиш околу 100.000.000.000 долари, ја водиш најголемата хуманитарна организација во историјата на светот и чекаш во ред за хамбургер, помфрит и кока-кола во ‘Дикс’ како и сите ние… Вака се однесуваат богатите луѓе за разлика од позерите со златните школки во Белата куќа“, напишал Галос под фотографијата што е споделена 14 000 пати.

„Бил не сака внимание, но тој е пријателски расположен и сфаќа дека сепак малку е ѕвезда… Јас разговарав со него порано на некои забави, но не го знам доволно за да му пријдам вака“, рече Галос.

 

© ЖУРНАЛ    ~45,15

НАЈЧИТАНИ ОД ЗАНИМИЛИВОСТИ
Хирург заспива додека ја држи тукушто „прикачената“ рака на негов пациент, а причината за тоа остава без зборови
Ним не им е ладно: Убавици од Русија се капеле во ледена вода! (Фото)
Годишна плата од 57.000 евра за 4 работни дена неделно – никој не им се пријавува
Село во Италија плаќа 2.000 евра на секој што ќе се пресели таму
Оваа куќа се гради за еден ден, а чини помалку од 29.000 евра – отпорна е на земјотреси, има соларни плочи (Видео)
Урнат рекордот по „лајкови“ на Инстаграм
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.