МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев: Можно решение за законот за јавно обвинителство прифатливо за сите
Рашковски: Република Северна Македонија на фасадата на Владата по изборите
За двајца технички експерти за следење комуникации се пријавиле седум луѓе
Катица Јанева и Ленче Ристоска на дневен ред на Советот на јавните обвинители
Занимиливости
Урнат рекордот по „лајкови“ на Инстаграм

Урнат рекордот по „лајкови“ на Инстаграм

понеделник, 14 јануари 2019, 13:56ч.   |   L.E.

Фотографија на обично мало јајце ја презеде титулата на најлајкуван пост на Инстаграм од Кајли Џенер.

Објавена од корисникот Ег Генг на 4 јануари, таа имала за цел токму да го урне рекордот на Џенер, односно нејзиниот пост дека се породила. Јајцето го надминало рекордот на Џенер од 18 милиони лајкови вчеравечер и моментално е на повеќе од 25 милиони лајкови.

„Ова е лудило. Какво време да се биде жив“, напиша Ег Генг и им се заблагодари на сите кои помогнале.

Не се чекаше долго на одговор од Кајли Џенер, која објави кратко видео во коешто крши јајце.

© ЖУРНАЛ    ~63,21

НАЈЧИТАНИ ОД ЗАНИМИЛИВОСТИ
Оваа куќа се гради за еден ден, а чини помалку од 29.000 евра – отпорна е на земјотреси, има соларни плочи (Видео)
Ова чудо се појавило на плажа и ги изненадило биолозите (Фото)
На Гинекологија се роди најголемото бебе родено во државата
Еден од најагресивните видови: Воочено отровно суштество врз главите на патниците во авионот, веднаш почнала паника (Видео)
"Ми се закануваат со смрт" - Манекенката се соочува со сериозни навреди поради нејзиниот изглед
Момчето кое живееше со кучиња низ улиците во Москва, денес е успешен маж
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.