МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев – Харадинај: Новата реалност е од особено значење за Балканот
Фуере: Груевски падна поради партизацијата, оваа влада да не ги повторува ужасните гр..
Заев и Ципрас денеска во Минхен ќе ја добијат наградата „Евалд Фон Клајст“
Сопственикот на „Дурмо турс“ вели дека е можно возачот на кратко да изгубил свест
Здравје
Пушачи, исчистете ги белите дробови за 3. дена: Спречете рак, исфрлете маснотии и вишок вода од организмот!

Пушачи, исчистете ги белите дробови за 3. дена: Спречете рак, исфрлете маснотии и вишок вода од организмот!

недела, 13 јануари 2019, 10:52ч.   |   L.E.

Потребни ви се само три дена за да се чувствувате како препородени

Чистењето на телото од токсини е и тоа како важно за нашето здравје, а посебно внимание треба да обрнат пушачите. Добрата работа на белите дробови води кон подобро здравје и расположение а нивното повремено чистење е важно бидејќи секојдневно вдишуваме нечистотии од воздухот.
Постои третман кој трае три дена, после што ќе почувствувате подобрување.

 

Еве што се треба да направите во текот на тридневната рутина:
– Два дена пред почетокот престанете да јадете и пиете млечни производи бидејќи телото мора да се ослободи од насобраните токсини од тие производи

– Првиот ден од третманот испијте шоља чај пред спиење. Тоа ќе ги исфрли отровите од цревата. Имајте предвид дека белите дробови за време на чистењето не смеат да се оптоваруваат со тешки физички активности.

– Пред појадок испијте 300 мл вода со сок од два лимони. Потоа испијте 300 мл сок од грејпфрут, но ако тој сок ви е премногу одбивен испијте исто количество сок до ананас. Соковите од ова овошје содржат природни антиоксиданси кои ја подобруваат работата на системот за дишење…


– Помеѓу појадокот и ручекот испијте 300 мл сок од моркови бидејќи ќе помогне да се алкализира крвта во текот на трите дена на чистење

 

– За време на ручекот испијте 400 мл сок богат со калиум бидејќи тој делува како тоник за чистење одвнатре. Калиум има во банани, кајсии, круши…

– Пред спиење испијте 400 мл сок од брусница, тоа ќе помогне во борбата против бактериите во плуќата кои можат да предизвикаат инфекција

 

– Опуштете се 20. минути во врела купка, сите три дена, бидејќи преку потењето токсините излегуваат до телото.

– Во сад со врела вода ставете 5. до 10. капки етерично масло од еукалиптус и инхалирајте се со пешкир преку глава. Вдишувајте ја пареата се’ додека водата не се излади.

© ЖУРНАЛ    ~141,49

НАЈЧИТАНИ ОД ЗДРАВЈЕ
10 продукти кои го чистат црниот дроб и го забрзуваат согорувањето на калориите
За 48 часа елиминирајте ги сите токсини и масти од телото
Пушачи, исчистете ги белите дробови за 3. дена: Спречете рак, исфрлете маснотии и вишок вода од организмот!
Да се пие гaзирана вода или не?
Колку пати неделно смеете да јадете сувомеснати производи?
За секоја крвна група има соодветен чај кој и одговара
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.