МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Никола Војминовски, осуден за нападот врз Зијадин Села избегал?
СДСМ и ВМРО ДПМНЕ во клинч за Антикорупциска комисија
Малолетничка подведувана на сексуални услуги
СДСМ: Заложбите на ВМРО-ДПМНЕ за борба против корупцијата се лажни
Технологија
Apple: Нови детали за 2019 iPhone смартфоните!

Apple: Нови детали за 2019 iPhone смартфоните!

сабота, 12 јануари 2019, 10:38ч.   |   L.E.

 Оваа година, Apple ќе претстави три нови смартфони кои ќе бидат следбеници на минатогодишните iPhone XS Max, XS и XR. По фотографии од нивниот дизајн. денес се запознавме и со дел од нивните спецификации:


Кај новите модели, Apple целосно ќе се ослбоди од LCD панелот, заменувајќи го за OLED. OLED екраните обично имаат повисок контраст и поживи бои. Сега за сега, XS и XS Max доаѓаат со OLED панели, додека XR има LCD панел.

Ова се спецификациите на новите модели:

iPhone XI Max: OLED панел, три камери на задната страна
iPhone XI: OLED панел, дуален систем камери
iPhone XR 2019: OLED панел, дуален систем камери
iPhone XI Max with triple camera, render by Digit.in
Иако е рано, како ви звучат идните модели на Apple? Дали сметате дека ќе ги надминат сегашните XS, XS Max и XR?

© ЖУРНАЛ    ~39,13

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Huawei го воведува новиот ARM процесор со ултра-високи перформанси
Лансиран првиот смартфон со флексибилен екран (Видео)
LG SIGNATURE OLED TV R е првиот телевизор со екран кој се намотува и „крие“ во својата основа
Apple: Нови детали за 2019 iPhone смартфоните!
Nvidia ги донесе своите GeForce RTX графички картички на лаптоп компјутерите
Samsung им го покажа „превиткувачкиот“ Galaxy на мал број на клиенти на CES 2019?
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.