МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Никола Војминовски, осуден за нападот врз Зијадин Села избегал?
СДСМ и ВМРО ДПМНЕ во клинч за Антикорупциска комисија
Малолетничка подведувана на сексуални услуги
СДСМ: Заложбите на ВМРО-ДПМНЕ за борба против корупцијата се лажни
Авто
Toyota Supra целосно откриенa (Видео)

Toyota Supra целосно откриенa (Видео)

сабота, 12 јануари 2019, 10:36ч.   |   L.E.

 Конечно, Toyota Mexico постави видео клип од сериската верзија на Twitter

Видео клипот, кој беше привремено присутен на оваа социјална мрежа, ни овозможува целосен увид во надворешниот изглед на новата Supra.

Атлетски изглед, нагласен преку карактеристичните пропорции, заден спојлер, double bubble кров


Долниот дел од возилото поседува серија на аеродинамични елементи, кои дополнително придонесуваат за агресивноста. Се разбира, поголемиот дел од техниката се дели со BMW Z4, иако Supra треба да обезбеди поспортско уживање од „германецот“. Во склад со тоа, Toyota, планира учества на тркачки патеки.

© ЖУРНАЛ    ~33,11

НАЈЧИТАНИ ОД АВТО
SsangYong Rexton најдобар избор за парите според „4х4 Magazine“
Светска премиера: Mercedes CLA зa 2019-та (фото/видео)
Кој најмногу ги купува автомобилите на Tesla во Европа
Први фотографии од новата Opel Zafira Life
McLaren со нов Longtail следната недела
Ford со нов модел за пазарите на Стариот континент
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.