МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев: Амнестиите се завршена работа
Теохаропулос: Во регионот се потребни политики далеку од национализмот
Малолетниците кои побегнаа да живеат заедно оти биле во врска се вратија дома
ЈОРМ: Не е загрозено правото на пензија на осигурениците
Шоубиз
Откриена вистинската причина зашто пропадна бракот на Брус Вилис и Деми Мур

Откриена вистинската причина зашто пропадна бракот на Брус Вилис и Деми Мур

сабота, 12 јануари 2019, 10:33ч.   |   L.E.

 Во далечната 1987 година, на премиерата на филмот „Заседа“, сега 63-годишниот Брус Вилис падна на шармот на седум години помладата колешка Деми Мур, која на црвениот килим пристигна во придружба на тогашниот свршеник, актерот Емилио Естевез. Колку била силна страста, зборува фактот што Естевез веднаш стана минато, а само четири месеци по судбинската средба, Брус Вилис и Деми Мур се венчаа во Лас Вегас.

 

Набргу двојката го доби своето прво дете – девојчето што го нарекоа Румер, а по неа во 1991 и 1994 година дојдоа и Скаут и Талула.

Со години пред тие официјално да се разделат се претпоставуваше дека не се во најдобри односи, па дури во 1993 година Деми Мур за „Ванити фер“ изјави дека медиумите нема да запрат сè додека еден ден не бидат во право. Летото 1998 година, по речиси 11 години брак, медиумите конечно дојдоа до своето – тие објавија дека секој тргнува по својот пат.

Вистинската причина никогаш не се откри, но се претпоставуваше дека една од нив е густиот распоред на снимање на двајцата актери поради што поминуваат сè помалку време заедно. Некои медиуми известуваа дека Брус Вилис бил толку опседнат со други жени што не можел да издржи во брак и да ѝ биде верен на една жена.

Во 1996 година, во едно интервју за „Плејбој“, Брус Вилис призна дека сè уште не запознал жена што целосно ќе ги задоволи неговите сексуални потреби.
Тие во брак поминаа 13 години, па дури и по разводот останаа блиски пријатели делејќи го старателството над своите ќерки. Колку беа блиски зборува фактот кога Деми Мур се омажи со Ештон Качер, Вилис знаеше со нив семејно да излезе, а исто така ја поддржува и нејзината нова врска со српската стилистка.https://www.instagram.com/p/BsFBMvtAqip/?utm_source=ig_embedВо меѓувреме Брус Вилис се ожени со актерката и модел Ема Хеминг, со која има две ќерки – Мејбл (2012) и Евелин (2014), и сите негови ќерки, и покрај разликата во годините, се исклучително поврзани.

© ЖУРНАЛ    ~116,40

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Македонската естрада доби “бомба” во вистинска смисла на зборот! (Видео)
„Чувствував дека нешто ќе се случи“: Ова се првите зборови на сопругата на Шабан Шаулиќ по сообраќајната несреќа
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
Тошиќ „полудел“ откако анонимно го добил видеото од „жешката акција“ на Карлеуша и неговиот колега
Сопственикот на клубот во Германија ги откри последните зборови што му ги кажал Шабан
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.