МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Никола Војминовски, осуден за нападот врз Зијадин Села избегал?
СДСМ и ВМРО ДПМНЕ во клинч за Антикорупциска комисија
Малолетничка подведувана на сексуални услуги
СДСМ: Заложбите на ВМРО-ДПМНЕ за борба против корупцијата се лажни
Технологија
Samsung: Првиот 5G уред и првиот смартфон со екран на преклопување пристигнуваат на 20 февруари!

Samsung: Првиот 5G уред и првиот смартфон со екран на преклопување пристигнуваат на 20 февруари!

петок, 11 јануари 2019, 11:49ч.   |   L.E.

На 20 февруари, Samsung планира истовремено да ги претстави новите Galaxy S10 модели и во Лондон и во Сан Франциско. Тоа е само 5 дена пред почеток на MWC 2019 настанот, како и пет дена порано од претставувањето на минатогодишниот Galaxy S9.

Интересно е што покрај Galaxy S10 уредите, кои се очекува да бидат навистина моќни и со уникатни карактеристики, бидејќи ја одбележуваат десетгодишнината од постоењето на серијата, Samsung ќе претстави и "целосно функционален смартфон на преклопување" на истиот датум.

Веќе некое време слушаме гласини за изгледот и карактеристиките со кои ќе доаѓа ваквиот уред, а за само еден месец официјално ќе го запознаеме. Сега за сега, смартфонот на преклопување на Samsung е познат како Galaxy F. Истовремено, очекуваме три S10 модели - едниот ќе биде буџетската верзија, познат како Galaxy E, другиот ќе биде обичниот модел и третата верзија се зборува дека ќе поддржува 5G технологија. Возбудени? :)

© ЖУРНАЛ    ~27,9

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Huawei го воведува новиот ARM процесор со ултра-високи перформанси
Лансиран првиот смартфон со флексибилен екран (Видео)
LG SIGNATURE OLED TV R е првиот телевизор со екран кој се намотува и „крие“ во својата основа
Apple: Нови детали за 2019 iPhone смартфоните!
Nvidia ги донесе своите GeForce RTX графички картички на лаптоп компјутерите
Samsung им го покажа „превиткувачкиот“ Galaxy на мал број на клиенти на CES 2019?
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.