МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Спорт
Рафиња ја завршува својата кариера во Баерн, познат следниот клуб

Рафиња ја завршува својата кариера во Баерн, познат следниот клуб

петок, 11 јануари 2019, 10:03ч.   |   Xh.I.

Фудбалерот на Баерн Минхен, Рафиња на крајот од сезоната ќе стане слободен играч, што значи дека му е веќе дозволено преговарање со други клубови.

Во изјава за германските медиуми, Рафиња признал дека нема да го продолжи договорот со Баерн и донел одлука да се врати во Бразил, поточно во Фламенго.

„Видов какви им се плановите на Фламенго и ми се допаѓаат. Сакам и понатаму да освојувам титули и за тоа ќе имам прилика во Фламенго. Постои заеднички интерес и близу сме до постигнување договор“, порача 33 годишниот фудбалер.

Рафиња во Баерн помина осум години и до сега има одиграно 255 натпревари за германскиот гигант, со тоа што оваа година нема голема минутажа.

Она за што може да жали Рафиња е сиромашната репрезентативна кариера, тој за Бразил има одиграно само четири натпревари.

© ЖУРНАЛ    ~39,13

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Откриена тајна клаузула: Познато е каде ќе игра Модриќ!
„Меси плачеше во соблекувалната, не можеше да верува што се случи“
Се објавија детали од договорот на Гвардиола со Јувентус!
Ван Гал смета дека друг играч на Тотенхем е поклучен од Моура: Ги посрамоти Де Лихт и Блинд!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.