МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Спорт
Мурило задоволен од дебито во Барселона и покрај поразот од Леванте

Мурило задоволен од дебито во Барселона и покрај поразот од Леванте

петок, 11 јануари 2019, 10:03ч.   |   Xh.I.

Одбранбениот фудбалер Џејсон Муриљо кажа дека е задоволен од своето деби во тимот на Барселона и покрај поразот од Леванте во осминафиналето од шпанскиот куп (1: 2).

Колумбиецот синоќа на гостувањето во Валенсија ги одигра сите 90 минути.

– Задоволен сум од моето деби. Ќе ми треба време да се навикнам на стилот на игра на тимот, моите соиграчи и тренерот, но работам на овие аспекти. Голот што го постигна Кутињо може да биде вреден за нас, бидејќи следува реваншот на наш терен. Се надевам дека сè ќе биде во ред на „Камп Ноу“ и ние ќе се пласираме во следната фаза.

Леванте за кого не настапи македонскиот репрезентативец Енис Барди, до 85.минута водеше со 2:0, а конечниот резултат го постави Кутињо од пенал.

МИА

© ЖУРНАЛ    ~36,12

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Откриена тајна клаузула: Познато е каде ќе игра Модриќ!
„Меси плачеше во соблекувалната, не можеше да верува што се случи“
Се објавија детали од договорот на Гвардиола со Јувентус!
Ван Гал смета дека друг играч на Тотенхем е поклучен од Моура: Ги посрамоти Де Лихт и Блинд!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.