МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Спорт
Полицијата побара ДНК примерок од Кристијано Роналдо

Полицијата побара ДНК примерок од Кристијано Роналдо

петок, 11 јануари 2019, 10:02ч.   |   Xh.I.

Полицијата во Лас Вегас побарала ДНК примерок од ѕвездата на италијанскиот шампион Јувентус, Кристијано Роналдо.

Поканата е испратена во Италија и е поврзана со истрагата по обвинение за силување на Португалецот на Американката Кетрин Мајорга во 2009 година.

Адвокатот на петкратниот добитник на „Златната топка“, Петер Кристиансен изјави дека ваквата практика е нормална и нема ништо изненадувачки во барањето на полицијата.

„Г-дин Роналдо и до ден денешен ја поддржува верзијата дека случката од 2009 година била консензуална, па е стандардна процедура да му биде побарана ДНК“, вели адвокатот.

Потсетуваме дека во септември Мајорга го обвини Кристијано за силување пред 10 години. Тогаш тој и платил 375 илјади долари, за да не покрене обвинение.

Мајорга, која е поранешен наставник и модел, сепак одлучила да пријави во полиција, од каде продолжиле со истрагата. Адвокатите велат дека доказите за силување се променети или целосно измислени.

Една од поранешните љубовници на португалската ѕвезда – Џасмин Ленард, изјави дека е подготвена да и помогне на Мајорга и додаде: „Имам стотици пораки од него, во кои раскажува како психички ја малтретира мајката на неговото бебе и ја третира лошо. Пораки за сите пати во кои ја мамел. Има закани против мене и моето семејство. Тој најмил детективи кои не следат“.

© ЖУРНАЛ    ~75,25

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Откриена тајна клаузула: Познато е каде ќе игра Модриќ!
„Меси плачеше во соблекувалната, не можеше да верува што се случи“
Се објавија детали од договорот на Гвардиола со Јувентус!
Ван Гал смета дека друг играч на Тотенхем е поклучен од Моура: Ги посрамоти Де Лихт и Блинд!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.