МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Спорт
Тони Крос еден месец на принудна пауза

Тони Крос еден месец на принудна пауза

четврток, 10 јануари 2019, 09:56ч.   |   Xh.I.

Фудбалерот на Реал Мадрид, Тони Крос, еден месец ќе биде надвор од терен поради повреда, потврдија од мадридскиот клуб.

На минатонеделниот натпревар против Реал Сосиедад (2-0), германскиот интернационалец се здоби со повреда на мускулот и им се придружи на Бејл, Асенсио и Диаз на кои тренерот Солари исто така не може да смета.

Деталните лекарски прегледи потврдија дека се работи за посериозна повреда која ќе го оддалечи Крос од теренот најмалку еден месец.

Германецот поради повредата ќе го пропушти следниот натпревар со Бетис, а потоа и дуелот со Леганес во Кралскиот Куп како и следните три натпревари во Примера. Засега е неизвесно и дали Крос ќе биде подготвен за настап и на градското дерби со Атлетико на 10 февруари.

Оваа сезона, Крос во дресот на Реал Мадрид има одиграно 23 натпревари, постигна еден гол и запиша три асистенции.

© ЖУРНАЛ    ~51,17

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Откриена тајна клаузула: Познато е каде ќе игра Модриќ!
„Меси плачеше во соблекувалната, не можеше да верува што се случи“
Се објавија детали од договорот на Гвардиола со Јувентус!
Ван Гал смета дека друг играч на Тотенхем е поклучен од Моура: Ги посрамоти Де Лихт и Блинд!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.