МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Договорот од Преспа една од темите на средбите на Кумуцакос во Вашингтон
Заев категоричен: „Не ни помислувам за смена на Катица Јанева“
ВМРО-ДПМНЕ: Јакимовски и Чавков се жртви на политички монтирани случаи
ДИК: На претседателските избори во странство ќе може да гласаат вкупно 1.782 граѓани ..
Спорт
Нема попуст ни за капитенот: Интер го казни Икарди со 100.000 евра

Нема попуст ни за капитенот: Интер го казни Икарди со 100.000 евра

четврток, 10 јануари 2019, 09:54ч.   |   Xh.I.

Интер го казни капитенот Мауро Икарди со 100.000 затоа што задоцнил на тренинг!

Со тоа само се зголемува тензијата поради одбивањето да го продолжи договорот на „Џузепе Меаца“. Според информациите на италијански „Скај“, на аргентинскиот напаѓач денеска во клубот му била изречена висока парична казна бидејќи задоцнил на премиерниот собир на „Нероазурите“ по зимската пауза, иако Аргентинецот на време ги известил во клубот дека ќе задоцни поради проблем со летовите во Аргентина каде бил на одмор.

Икарди е вториот играч во Интер, по Раџа Наинголан, кој исто така е казнет со истата сума, а не играше против Наполи бидејќи задоцни на тренинг во декември.

Веста за казнувањето на Аргентинецот пристигна во истиот ден кога неговата сопруга и агент Ванда Нара изјави за мадридски „АС“ дека нема да го продолжи договорот со Интер и дека Реал и Челзи се опции за него за продолжување на кариерата.

© ЖУРНАЛ    ~48,16

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Шпански медиум: Модриќ потпишува „доживотен договор“
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.