МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев: Амнестиите се завршена работа
Теохаропулос: Во регионот се потребни политики далеку од национализмот
Малолетниците кои побегнаа да живеат заедно оти биле во врска се вратија дома
ЈОРМ: Не е загрозено правото на пензија на осигурениците
Спорт
Манчестер Сити го разнесе Бартон и израмни рекорд стар половина век

Манчестер Сити го разнесе Бартон и израмни рекорд стар половина век

четврток, 10 јануари 2019, 09:51ч.   |   Xh.I.

Манчестер Сити синоќа на „Етихад“ славеше против третолигашот Бартон со 9:0 на првиот натпревар од полуфиналето од англискиот Лига Куп.

Со четирите погоди на Габриел Хесус, како и головите на Де Брајн, Зинченко, Фоден, Вокер и Марез, избраниците на Пеп Гвардиола славеа висока победа над екипата на Бартон.

Тоа беше втората победа по ред на „Граѓаните“ со седум или повеќе погодоци, со што го израмнија рекордот на Лидс од 1967-ма година. Пред синоќешниот натпревар, Манчестер Сити во ФА Купот славеше над Ротерам со 7:0.

 

© ЖУРНАЛ    ~42,14

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Шпански медиум: Модриќ потпишува „доживотен договор“
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Зидан веќе донесе одлука – познат неговиот нов клуб
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.