МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Спорт
Рабио наместо во Барселона, може да заврши во Бундеслигата

Рабио наместо во Барселона, може да заврши во Бундеслигата

четврток, 10 јануари 2019, 13:18ч.   |   Xh.I.

ПСЖ го суспендираше Адриен Рабио, чиј договор истекува по завршувањето на оваа сезона. Фудбалерот се обиде да направи трансфер во Барселона уште во јануарскиот преоден рок, но тоа воопшто не им се допадна на парижаните.

Наводно, тимот од „Паркот на принцовите“ ќе направи се што е во негова моќ Рабио да не заврши во дресот на Барселона. Новите информации велат дека ПСЖ почнал преговори со Баерн Минхен да го продаде фудбалерот за 5 милиони евра уште во јануарскиот преоден рок.

Спортскиот директор на „баварците“, Хасан Салихамиџиќ не сакаше ниту да потврди, ниту да ги негира преговорите.

    „Знаете како функционира пазарот. Мораме да ги отвориме очите и ушите, не би можел да кажам ништо повеќе. Рабио секако е интересен фудбалер“, рече Салихамиџиќ.

 

© ЖУРНАЛ    ~48,16

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Откриена тајна клаузула: Познато е каде ќе игра Модриќ!
„Меси плачеше во соблекувалната, не можеше да верува што се случи“
Се објавија детали од договорот на Гвардиола со Јувентус!
Ван Гал смета дека друг играч на Тотенхем е поклучен од Моура: Ги посрамоти Де Лихт и Блинд!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.