МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев: Амнестиите се завршена работа
Теохаропулос: Во регионот се потребни политики далеку од национализмот
Малолетниците кои побегнаа да живеат заедно оти биле во врска се вратија дома
ЈОРМ: Не е загрозено правото на пензија на осигурениците
Занимиливости
Сосема поинаков одмор во Емирати

Сосема поинаков одмор во Емирати

четврток, 10 јануари 2019, 13:10ч.   |   L.E.

Ултра модерните стаклени кули во Дубаи или Абу Дубаи не се за секого. Но, овде не станува збор за пари, туку за вкус, кој, како што веќе знаете, се разликува од човек до човек.

Прекрасниот „Anantara Sir Bani Yas Island Al Sahel Villa“ ресорт ви нуди едно сосема поинакво искуство во Емирати, давајќи им можност на гостите да уживаат во неверојатната природна убавина на на Арапскиот див парк, сместен на заштитениот остров.


Ова одморалиште е дом на повеќе од 10.000 слободни животни, кое дели простор со еколошкиот луксузен хотел, кој е прекрасно интегриран во своето интересно опкружување. Модниот дизајн тука е одличен, додека покрај погодностите како спа центар и теретана, вклучува 30 шармантни вили во кои ќе посакате да останете засекогаш.

Живописното опкружување на овие вили, лесно ќе ви ја разбудат желбата за творење. Сепак, спа центарот на Анантара ќе ве воодушеви уште повеќе, додека тениските терени, шталите и коњите, како и центарот за водени спортови ќе се погрижат за ниедна желба или сон не ви остане неостварен.
Секако, да не заборавиме дека на располагање ви се и бројни префинети ресторани.

 

 

 

© ЖУРНАЛ    ~48,16

НАЈЧИТАНИ ОД ЗАНИМИЛИВОСТИ
Оваа куќа се гради за еден ден, а чини помалку од 29.000 евра – отпорна е на земјотреси, има соларни плочи (Видео)
Ова чудо се појавило на плажа и ги изненадило биолозите (Фото)
Еден од најагресивните видови: Воочено отровно суштество врз главите на патниците во авионот, веднаш почнала паника (Видео)
На Гинекологија се роди најголемото бебе родено во државата
"Ми се закануваат со смрт" - Манекенката се соочува со сериозни навреди поради нејзиниот изглед
Момчето кое живееше со кучиња низ улиците во Москва, денес е успешен маж
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.