МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Авто
McLaren со нов Longtail следната недела

McLaren со нов Longtail следната недела

четврток, 10 јануари 2019, 12:51ч.   |   L.E.

McLaren објави дека нов модел со ознаката на брендот Longtail ќе биде внесен во гамата следната недела, односно на 16 јануари

Без да влезе во детали, McLaren вели дека новиот автомобил се базира на легендарните основни вредности, нудејќи зголемена моќност, намалена тежина, оптимизирана аеродинамика и фокусирање на оптималните перформанси на патеката. Судејќи според видеото на McLaren на новиот Longtail, само една недела подоцна ќе ја видиме премиерата на новиот 600 Longtail Spider.

Историјата на McLaren Longtail започна во 1997 година со McLaren F1 GTR Longtail, која стана репер за тркачки автомобил. Во 2015 година, го видовме оживувањето на 675LT Coupé, а проследени се 675LT Spider и 600LT Coupé кои беа претставени во јули минатата година.

Историјата на McLaren Longtail започна во 1997 година со McLaren F1 GTR Longtail, која стана репер за тркачки автомобил. Во 2015 година, го видовме оживувањето на 675LT Coupé, а проследени се 675LT Spider и 600LT Coupé кои беа претставени во јули минатата година.

© ЖУРНАЛ    ~54,18

НАЈЧИТАНИ ОД АВТО
Во интерес на корисниците: Facebook најави клучен редизајн на мобилната апликација
Конечно седан во понудата – Citroen ќе го претстави во 2021
Најлуксузните BMW модели пристигнаа во Македонија!
BMW сподели информации за Series 8 Gran Coupe
Citroen ја продолжува традицијата на своите големи лимузини 2021
Audi со нов прототип на водородни горивни ќелии
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.