МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Спорт
Се е готово: Закажани медицинските прегледи за Арон Рамзи

Се е готово: Закажани медицинските прегледи за Арон Рамзи

четврток, 10 јануари 2019, 11:19ч.   |   Xh.I.

Во текот на вчерашниот ден неколку медиуми излегоа со информација дека велшкиот интернационалец од редовите на Арсенал, Арон Рамзи се договорил со Јувентус и пуштил рака за петгодишен договор со тимот од Торино.

„Скај Спортс“ денес ги потврди тие најави и откри дека било договорено Рамзи да замине во Торино во недела каде ќе ги изврши неопходните медицински тестови пред и официјално да го потпише преддоговорот со тимот на Јувентус.

Откако ќе се финализираат тие формалности играчот од средниот ред ќе се врати во Лондон каде ќе ги одработи последните шест месеци од неговиот договор пред и официјално да стане играч на Јувентус од јуни оваа година.

© ЖУРНАЛ    ~66,22

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Откриена тајна клаузула: Познато е каде ќе игра Модриќ!
„Меси плачеше во соблекувалната, не можеше да верува што се случи“
Се објавија детали од договорот на Гвардиола со Јувентус!
Ван Гал смета дека друг играч на Тотенхем е поклучен од Моура: Ги посрамоти Де Лихт и Блинд!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.