МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Утре и задутре затворен патот Велес – Градско
Собраниската седница прекината, матичните комисии треба да ги разгледаат предлог-зако..
Заев: Начелно постои согласност за консензуален претседателски кандидат
ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните заслужуваат претседател, кој ќе ја води државата кон нови побед..
Регион
СКАПО ПЛАТИЈА ЗА ШЕГА НА ПЛАЖА: Завршија во затворска ќелија

СКАПО ПЛАТИЈА ЗА ШЕГА НА ПЛАЖА: Завршија во затворска ќелија

петок, 21 септември 2018, 15:24ч.   |   Z.H.

 Tуристки oд Британија тврдат дека грчката полиција ги заклучилa во крвава затворска ќелија на островот Крф, откако на еден Грк на плажа му ја сокриле облеката за да се пошегуваат со него.

 
Дваесет годишните туристки Шона Кокс и Вили Албон од Есекс се сретнале со група млади момчиња на плажа, а после неколку часа дружење, на едниот од нив му ја сокриле облеката под соседната лежалка, кога тој отишол да се бања. 
 
Тој ги пријавил во полицијата за кражба, која потоа ги уапсила и ги одвела во станицата, каде, како што тврдат тие, поминале 24 часа без храна и платилe 1.600 фунти за трошоци и уште казна од 400 фунти за Rolex часовник кој бил помеѓу работите кои му ги сокриле на момчето.
 
 
„И рече на своите пријатели дека ме следел до хотелот и ме видел како ги носам неговите работи и часовникот. Тоа е комплетна лага. Не ги допревме неговите работи“- вели една од девојките. 
 
Девојките се жалеле во британската амбасада, објаснувајќи дека им се загрозени основните човекови права, бидејќи условите во затворската ќелија во која го поминале целиот ден биле нехумани.
 
Тие ги опоменуваат туристите дека иако Грција е убава земја, сепак можат да западнат во невоља. Додаваат дека со месеци штеделе за да заминат на одмор во Грција. 

© ЖУРНАЛ    ~144,48

НАЈЧИТАНИ ОД РЕГИОН
Најсрамниот момент од пречекот на Владимир Путин во Белград
Нова порно афера ја тресе Србија: Девојки со џоинт ја снимаат другарката додека има секс - на масата дрога и пари
Дрецун: Мора да прифатиме дека голема Албанија ќе биде создадена
Србите спремаат спектакуларен дочек на Путин - пред храмот ќе се соберат 70.000 луѓе
Гром удри во авион кој сообраќал од Келн за Солун
Починаа двајца познати актери од Хрватска и Србија
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.