МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јонкер за МИА: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
Сите претседатели на Република Македонија
Канцеларијата на Хелсиншкиот комитет утре ќе биде отворена за граѓаните
ДИК: Гласањето на затворениците, болните и дијспората се одвива без проблеми
Спорт
Савичевиќ: На „Маракана“ се случувале чуда, на Наполи нема да му биде лесно!

Савичевиќ: На „Маракана“ се случувале чуда, на Наполи нема да му биде лесно!

вторник, 18 септември 2018, 09:22ч.   |   Xh.I.

Одбројувањето започна. Фановите на Црвена Звезда со нетрпение го очекуваат враќањето на својот тим во европскиот фудбалски крем и првиот дуел од групата Ц против италијанскиот гигант Наполи.

Легендата на „црвено-белите“ Дејан Савичевиќ за италијанските медиуми вели дека Наполи го очекува тешко гостување, бидејќи на „Маракана“ често се случуваат чуда.

    „Стадионот „Маракана“ е чудо. Наполи го чека тешко гостување. Таму, навивачите ги водат своите фудбалери кои ќе играат како во транс. Сигурен сум дека Црвена Звезда ќе даде и повеќе од своите можности на овој дуел. Наполи има фудбалери од светска класа, но на тој стадион навистина е многу тешко да играте“, вели европскиот и светскиот клупски шампион со Црвена Звезда од пред 27 години.

Дуелот меѓу Црвена Звезда и Наполи се игра од вечерниот термин (21:00), а во рамки од оваа група се игра дербито на „Енфилд Роуд“ меѓу Ливерпул и ПСЖ. 
 

© ЖУРНАЛ    ~126,42

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.