МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
ЕУ бара Унгарија да објасни зошто Груевски доби азил
Пајат: САД веруваат дека Договорот од Преспа е во корист на двете земји
Унгарскиот министер за правда: Унгарија не може да го екстрадира Груевски, тој може д..
Димитров: Парадокс е земја членка на ЕУ да му даде заштита на осуденик
Спорт
СМС: Играм подобро во Лацио отколку во репрезентацијата? Погрешно се разбира мојата улога…

СМС: Играм подобро во Лацио отколку во репрезентацијата? Погрешно се разбира мојата улога…

петок, 14 септември 2018, 09:36ч.   |   Xh.I.

Сергеј Милинковиќ-Савиќ наиде на многу критики по скромната игра на Светското првенство во Русија, во дресот на Србија, иако тој претходно одигра одлична сезона во Лацио.

Сега на одреден начин му одговори на критичарите. СМС смета дека не е точно дека игра подобро во Лацио, отколку во дресот на Србија, туку луѓето не ја разбираат својата неговата улога на теренот.

“Погрешно се разбира мојата улога во тимот. Точно е дека постигнувам голови во Лацио, но и таму мојата одговорност не е да ја затресат мрежа. Ја користам можноста кога ќе ми се укаже, но тоа не се очекува секогаш од мене”, изјави популарниот СМС за Žurnal.rs, па додаде:

“Немам многу одигри натпревари за Србија, секој натпревар многу ми значи, се обидувам да бидам подобар секој пат.”

© ЖУРНАЛ    ~54,18

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Објавени детали за „местенката“ ПСЖ – Звезда: На УЕФА посебно и е сомнителен еден играч!
„Maрка“ тврди: Готово, Конте отпадна, Перез го избра новиот тренер!
Клоп се надминува: Го прашаа што ѝ фали на Звезда, а одговорот му беше спектакуларен
„Бомба“: Познато и првото засилување кое Венгер ќе го донесе во Милан!
Кој е Милан Павков? Од селски фудбалер и антиталент до ѕвезда во ЛШ!
Спасовски: Јанчев го обезбедуваме патролно, закани има и кон Христијан Мицкоски
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.