МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
ЕУ бара Унгарија да објасни зошто Груевски доби азил
Пајат: САД веруваат дека Договорот од Преспа е во корист на двете земји
Унгарскиот министер за правда: Унгарија не може да го екстрадира Груевски, тој може д..
Димитров: Парадокс е земја членка на ЕУ да му даде заштита на осуденик
Спорт
Дибала: Сезоната не започна добро за мене

Дибала: Сезоната не започна добро за мене

петок, 14 септември 2018, 09:36ч.   |   Xh.I.

Напаѓачот на Јувентус, Паоло Дибала призна дека сезоната не започнала добро за него.

Аргентинецот играше само во првиот натпревар во Серија „А“ против Киево (3:2), но потоа остана на клупата во следните две средби со Лацио и Парма, откако влезе само во последните 10 минути против повратниците во Серија „А“.

– Признавам дека сезоната не започна добро како минатата, ниту дури како онаа во 2016 година. Едно е сигурно – со нетрпение чекам да се вратам во Торино и да работам напорно за да си го вратам првотимскиот статус. Мојата желба е да играм. Пристигнав денес и се надевам дека бидам подготвен за натпреварот во неделата. Потоа доаѓа и дуелот со Валенсија во Лигата на Шампионите, а овој турнир многу ме мотивира, изјави Дибала.

© ЖУРНАЛ    ~60,20

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Објавени детали за „местенката“ ПСЖ – Звезда: На УЕФА посебно и е сомнителен еден играч!
„Maрка“ тврди: Готово, Конте отпадна, Перез го избра новиот тренер!
Клоп се надминува: Го прашаа што ѝ фали на Звезда, а одговорот му беше спектакуларен
„Бомба“: Познато и првото засилување кое Венгер ќе го донесе во Милан!
Кој е Милан Павков? Од селски фудбалер и антиталент до ѕвезда во ЛШ!
Спасовски: Јанчев го обезбедуваме патролно, закани има и кон Христијан Мицкоски
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.