МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
ЕУ бара Унгарија да објасни зошто Груевски доби азил
Пајат: САД веруваат дека Договорот од Преспа е во корист на двете земји
Унгарскиот министер за правда: Унгарија не може да го екстрадира Груевски, тој може д..
Димитров: Парадокс е земја членка на ЕУ да му даде заштита на осуденик
Спорт
Черишев ослободен од обвиненијата за допинг

Черишев ослободен од обвиненијата за допинг

петок, 14 септември 2018, 09:35ч.   |   Xh.I.

Рускиот фудбалер Денис Черишев е ослободен од обвиненијата за допинг, откако од Анти-допинг агенцијата на Шпанија не откриле никаков прекршок.

Фудбалерот на Виљареал, кој сезонава е позајмен во Валенсија, се најде под истрага откако неговиот татко открил дека користел хормон за раст.

Подоцна, Дмитри Черишев, тврдел дека новинарите погрешно ја цитирале неговата изјава. Поради изјавата била покрената истрагата, која на траеше долго. Шпанската анти-допинг агенција објави дека по неколку дена дека истрагата е затворена дека фудбалерот е „чист“.

Черишев беше дел од руската репрезентација која на Светското првенство стигна до четврт-финалето. На Мундијалот тој постигна четири гола.

© ЖУРНАЛ    ~39,13

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Објавени детали за „местенката“ ПСЖ – Звезда: На УЕФА посебно и е сомнителен еден играч!
„Maрка“ тврди: Готово, Конте отпадна, Перез го избра новиот тренер!
Клоп се надминува: Го прашаа што ѝ фали на Звезда, а одговорот му беше спектакуларен
„Бомба“: Познато и првото засилување кое Венгер ќе го донесе во Милан!
Кој е Милан Павков? Од селски фудбалер и антиталент до ѕвезда во ЛШ!
Спасовски: Јанчев го обезбедуваме патролно, закани има и кон Христијан Мицкоски
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.