МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
ЕУ бара Унгарија да објасни зошто Груевски доби азил
Пајат: САД веруваат дека Договорот од Преспа е во корист на двете земји
Унгарскиот министер за правда: Унгарија не може да го екстрадира Груевски, тој може д..
Димитров: Парадокс е земја членка на ЕУ да му даде заштита на осуденик
Спорт
Лукаку го одбрани Мурињо од нападите

Лукаку го одбрани Мурињо од нападите

петок, 14 септември 2018, 16:13ч.   |   Xh.I.

Жозе Мурињо доби поддршка пред тешките денови кои следат за него во напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку.

Моќната „деветка“ на тимот од „Олд Трафорд“ ја извади во преден план чесноста на својот португалски шеф во обид да го заштити од нападите за неуспешниот почеток на сезоната:

– Луѓето треба да го ценат тоа. Да има барем повеќе луѓе на овој свет, кои се искрени како него. Тој се бори за неговите играчи, автентичен е, тврди белгискиот репрезентативец, цитиран од медиумите на Островот.

© ЖУРНАЛ    ~54,18

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Објавени детали за „местенката“ ПСЖ – Звезда: На УЕФА посебно и е сомнителен еден играч!
„Maрка“ тврди: Готово, Конте отпадна, Перез го избра новиот тренер!
Клоп се надминува: Го прашаа што ѝ фали на Звезда, а одговорот му беше спектакуларен
„Бомба“: Познато и првото засилување кое Венгер ќе го донесе во Милан!
Кој е Милан Павков? Од селски фудбалер и антиталент до ѕвезда во ЛШ!
Спасовски: Јанчев го обезбедуваме патролно, закани има и кон Христијан Мицкоски
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.