МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
ЕУ бара Унгарија да објасни зошто Груевски доби азил
Пајат: САД веруваат дека Договорот од Преспа е во корист на двете земји
Унгарскиот министер за правда: Унгарија не може да го екстрадира Груевски, тој може д..
Димитров: Парадокс е земја членка на ЕУ да му даде заштита на осуденик
Спорт
Мбапе: Финале ПСЖ – Јуве во ЛШ? Потпишувам веднаш!

Мбапе: Финале ПСЖ – Јуве во ЛШ? Потпишувам веднаш!

петок, 14 септември 2018, 14:39ч.   |   Xh.I.

Ѕвездата на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе изјави дека неговиот тим паднал во тешка група во Лигата на шампионите.

Сепак, целта на „светците“ оваа сезона е да го освојат најпрестижниот пехар, а Мбапе „потпишува“ за финале со Јувентус.

„Имаме тешка група, но тоа е нормално за Лигата на Шампионите, бидејќи тоа е главниот турнир во Европа. Натпреварот против Наполи ќе биде тежок. Тимот на Анчелоти покажува добар фудбал со јасна филозофија и висок пресинг. Имам еден непријатен спомен поврзан со него – во 2016 година загубивме со Монако со 0:5 во пријателски натпревар“, истакна Мбапе.

„Финале Пари Сен Жермен – Јувентус? Потпишувам веднаш. Кристиано Роналдо е голем предизвик. Тој ќе го изведе италијанскиот фудбал повторно во преден план. Во последните години Серија А загуби малку престиж. Со Роналдо, луѓето повторно се заинтересирани за неа“, заклучи Французинот.

© ЖУРНАЛ    ~48,16

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Објавени детали за „местенката“ ПСЖ – Звезда: На УЕФА посебно и е сомнителен еден играч!
„Maрка“ тврди: Готово, Конте отпадна, Перез го избра новиот тренер!
Клоп се надминува: Го прашаа што ѝ фали на Звезда, а одговорот му беше спектакуларен
„Бомба“: Познато и првото засилување кое Венгер ќе го донесе во Милан!
Кој е Милан Павков? Од селски фудбалер и антиталент до ѕвезда во ЛШ!
Спасовски: Јанчев го обезбедуваме патролно, закани има и кон Христијан Мицкоски
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.