МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
СДСМ: Ниту една постапка на Мицкоски нема да го запре напредокот на Македонија
Заев: Голема поддршка е што Словенија е точка за контакт со НАТО
Ерјавец: Словенија ја разбира жртвата што ја прави Македонија и дава безрезервна подд..
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Шоубиз
Ријана ги собра најголемите ѕвезди на хуманитарниот „Дијамантски бал“ (Фото)

Ријана ги собра најголемите ѕвезди на хуманитарниот „Дијамантски бал“ (Фото)

петок, 14 септември 2018, 11:31ч.   |   Z.U.

Откако ја затвори модната недела во Њујорк со спектакуларно шоу и ревија за нејзината Savage x Fenty колекција, Ријана го организираше хуманитарниот Diamond Ball во Њујорк во чест на нејзините баба и дедо.

Како и секогаш, целото внимание го привлече токму Ријана, облечена во бел тантелен комбинезон, надополнет со голема панделка во предниот дел која продолжуваше во раскошна „опашка“ во задниот дел.

Секако, изгледот таа го надополни со впечатливи дијамантски обетки и сандали на висока потпетица и нежна шминка и фризура.

На балот се појавија некои од најголемите музички имиња на денешницата и пријатели на пејачката, а прекрасни во неверојатни фустани беа и познатите модели меѓу кои и Џоан Смолс, Кендис Сванпул, Џосефин Скривер и многу други.

„Дијамантскиот бал“ се одржува традиционално секоја година, а со собраните средства популарната пејачка им помага на голем број образовни и уметнички институции.

Пејачката и актерка ја основа организацијата „Clara and Lionel“ во 2012 година во чест на нејзините баба и дедо Клара и Лајонел.

Таа ќе изјави дека нејзината организација ќе понуди помош на секој оној на кого му е потребна, без разлика кои се нејзините цели.

„Ако мојата организација им помага на заболени од рак, не е фер да не му помогнам на некој заболен од СИДА ако го можам тоа“, изјави пејачката во едно интервју.

Нејзината хуманитарна организација исто така нуди стипендии за разни факултети позиционирани во нејзиниот роден Барбадос.

Како и секоја година, така и оваа, на нејзиниот бал беа собрани огромен број средства преку разни аукции на вредни предмети. 

© ЖУРНАЛ    ~142,48

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Ми го уништи животот, Душко веќе не ми верува: И се распаѓа бракот на Карлеуша
Рада Манојловиќ во Скопје: Пејачката била гостинка на Шенки Версаче! (Фото)
Нови детали за порно аферата на Карлеуша: Пејачката пред своите ќерки Врањеш го претставувала како доктор? (Фото)
ТВ водителката Бојана Скендеровски му останала должна голема сума на пари на екс сопругот Огнен!
И Дара Бубамара ја прокоментира порно аферата на Јелена Карлеуша
Сите ги сакаа нејзините облини, но поради момчето мораше да ослаби:„Знам дека претерав“
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.