МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
СДСМ: Ниту една постапка на Мицкоски нема да го запре напредокот на Македонија
Заев: Голема поддршка е што Словенија е точка за контакт со НАТО
Ерјавец: Словенија ја разбира жртвата што ја прави Македонија и дава безрезервна подд..
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Шоубиз
Миранда од „Сексот и градот“ поразена во трката за гувернер на Њујорк

Миранда од „Сексот и градот“ поразена во трката за гувернер на Њујорк

петок, 14 септември 2018, 11:26ч.   |   Z.U.

Актуелниот гувернер на Њујорк, Ендрју Куомо, се избори за номинација за кандидат на Демократската партија за гувернер на оваа американска држава.

Неговиот противник беше Синтија Никсон, позната по нејзината улога како Миранда Хобс во серијата „Сексот и градот“, според АП.

Спроти изборите, Куомо водеше во анкетите и трошеше, според агенцијата, осум пати повеќе пари од Никсон за време на неговата кампања.

АП проценува дека ова му го отвори патот до третиот мандат на гувернер на Њујорк.

© ЖУРНАЛ    ~162,54

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Ми го уништи животот, Душко веќе не ми верува: И се распаѓа бракот на Карлеуша
Рада Манојловиќ во Скопје: Пејачката била гостинка на Шенки Версаче! (Фото)
Нови детали за порно аферата на Карлеуша: Пејачката пред своите ќерки Врањеш го претставувала како доктор? (Фото)
ТВ водителката Бојана Скендеровски му останала должна голема сума на пари на екс сопругот Огнен!
И Дара Бубамара ја прокоментира порно аферата на Јелена Карлеуша
Сите ги сакаа нејзините облини, но поради момчето мораше да ослаби:„Знам дека претерав“
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.