МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јавното обвинителство формира Комисија за следење на нерегуларности на референдумот
ИГОР ДУРЛОВСКИ ЈА НАСОЧУВАШЕ ТОЛПАТА ВО СОБРАНИЕТО, СВЕДОЧЕШЕ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ШУТК..
Земјоделско здружение му додели плакета на министерот Николовски
ВИДЕО: Јовановиќ: НАТО ни е потребно за да не се испоубиеме на Балканот
Свет
Повеќе од еден тон кокаин запленет во воена база во Еквадор

Повеќе од еден тон кокаин запленет во воена база во Еквадор

петок, 14 септември 2018, 16:03ч.   |   Z.H.

 Повеќе од еден тон кокаин наменет за Мексико е запленети во една база на еквадорското воено воздухопловство, а двајца војници се уапсени, соопштија локалните власти.

 
– Неколкумесечната истрага доведе до идентификација на мрежа за шверц на дрога, предводена од членови на воздухопловните сили, рече директорот на единицата на борба против наркотици Карлос Алулема.
 
Припадниците на полицијата и обвинителството извршиле претрес во базата во манта, пристаниште на Тихиот Океан и пронајде повеќе од 1,1 тони кокаин, складирани за „подоцна да бидат испратени во Мексико“.

© ЖУРНАЛ    ~45,15

НАЈЧИТАНИ ОД СВЕТ
(Видео) Воен авион леташе низ ураганот Флоренс
Израелските медиуми: Што ако сега С-300 стигне во Сирија?
Во Германија паднал најголемиот град регистриран досега во Европа
Десетина загинати при уривање на надвозник во Италија
Долго очекуван црвен картон за Унгарија
Европа среде септември пред топлотен бран: Следи температурен шок
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.