МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев – Харадинај: Новата реалност е од особено значење за Балканот
Фуере: Груевски падна поради партизацијата, оваа влада да не ги повторува ужасните гр..
Заев и Ципрас денеска во Минхен ќе ја добијат наградата „Евалд Фон Клајст“
Сопственикот на „Дурмо турс“ вели дека е можно возачот на кратко да изгубил свест
Xроника
Запленети 300 грама хероин, дилерот уапсен

Запленети 300 грама хероин, дилерот уапсен

четврток, 13 септември 2018, 10:38ч.   |   Z.H.

 Полицијата запленила околу 300 грама хероин, една кеса со 285 грама мешавина од кофеин и парацетамол и една паковка со околу 10 грама кокаин кај велешанец, во понеделникот во Скопје. Полицијата го уапсила дилерот А.С.(29) од Велес и против него поднела кривична пријава за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги.

Според МВР, полицијата во понеделникот во 19.30 часот на улицата Сава Михајлов, во Скопје извршиле претрес во автомобил „матиз“ со велешки регистарски ознаки, паркирано на тротоар,  а полицијата извршила проверка на идентитетот на возачот. Во тоа време дошол и пријавениот А.С. кај кого бил извршен претрес во неговата чанта во која биле пронајдени три паковки со околу 300 грама хероин, една кеса со 285 грама мешавина од кофеин и парацетамол и едно пакување со околу 10 грама кокаин и два мобилни телефони.    
 
Двајцата биле приведени во ПС Гази Баба, по што возачот бил пуштен, а А.С. бил задржан за понатамошна постапка.

© ЖУРНАЛ    ~84,28

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
Дваесет и деветгодишен скопјанец го пронашол својот син мртов
Скопјанец заврши во болница: На сила го ставиле во кола, па го однеле на Камник и го претепале
Младо момче пронајдено мртво во својот дом
TPAГEДИJA BO CKOПJE: Пoчинa бебе во скопски Илинден!
Бомба во „Мавровка“, оштетени локали
Трагедија во Македонија: Возило излета од патот, на лице место почина ученичка
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.