МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
(Видео) Груевски лоциран од новинари во скап унгарски ресторан
СДСМ: Братот на Миленко добивал субвенции од претходната власт за чување кози
Уставниот суд ги отфрли иницијативите за Одлуката за уставни измени
Власта ќе бара поддршка од 80 пратеници за законот за СЈО, најави Дескоска
Спорт
Еуфорија кај навивачите: Зидан најави дека наскоро почнува нова работа!?

Еуфорија кај навивачите: Зидан најави дека наскоро почнува нова работа!?

понеделник, 10 септември 2018, 09:30ч.   |   Xh.I.

Францускиот тренер Зинедин Зидан на крајот на минатата сезона изненади многумина со одлуката да го напушти Реал Мадрид.

Зидан со „кралевите“ ја освои Лигата на шампиони дури трипати, но на крајот на минатата сезона реши да замине од Мадрид, па порача дека сака да одмори бидејќи имал голем притисок како стратег на Реал.

Во последно време Зидан се поврзува со Манчестер јунајтед, каде што би требало да го замени Зинедин Зидан. А, по неколку месеци молк, Французинот конечно се огласи.

    „Секако дека размислувам за враќање на тренерската клупа. Тоа ќе се случи набрзо. Ќе ме видите на тренинзи затоа што тоа го правам целиот живот. А, каде ќе биде тоа уште не знам“, кажа Зидан.

 

© ЖУРНАЛ    ~160,54

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
„Бомба“: Познато и првото засилување кое Венгер ќе го донесе во Милан!
Кој е Милан Павков? Од селски фудбалер и антиталент до ѕвезда во ЛШ!
Спасовски: Јанчев го обезбедуваме патролно, закани има и кон Христијан Мицкоски
Драма на Сан Сиро: Како Роналдо го спаси пеналот на Игуаин?
Вијали: Се срамев што имам рак, се чувствував како јас да сум виновен што сум го добил
И на Мурињо не му е јасно како: Италијанците лесно ги одбија 90 милиони евра од Јунајтед
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.