Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Три лица од кривопаланечко нападнале полициски службеници

Ахмети: Ако сакате интегрирана Македонија во НАТО и ЕУ ќе го поддржите референдумот
Бејли од Арктикот: Се гледаме на планинските врвови на Македонија
Џихадисти од Македонија раскажуваат: ИСИС е лажно исламско движење, видов масакри на ..
Бартол за МИА: Граѓаните во голем број да излезат на референдумот и да го кажат своет..

Црна хроника

Три лица од кривопаланечко нападнале полициски службеници
policija_53.jpg

 Полицијата од Крива Паланка поднесе кривична пријава против три лица од село Псача, кривопаланечко, поради напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста.

 
„На 02.08.2018 година околу 17.30 часот во село Псача, во комплексот на манастирот „Свети Никола”, пријавените физички нападнале тројца полициски службеници“, соопшти МВР.
 09.08.2018, 14:28  | Z.H. | 43

 

© ZURNAL.mk

 Црна хроника 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

4905
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.