МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Македонски и грчки експерти ги кројат учебниците, наставните програми и карти
Во понеделник жрепка за кандидатите за градоначалници
„Не бараме милост, туку правда“ – демонстрантите со порака до Заев на протестот за Фе..
Катругалос: Ципрас ќе го посети Скопје првата седмица од април
Xроника
Тинејџерка тешко повредена по пад од мотор

Тинејџерка тешко повредена по пад од мотор

четврток, 09 август 2018, 12:28ч.   |   Z.H.

 Тинејџерка од Тетово била тешко повредена откако моторот на кој се возела излатал од пат и удрил во жардињери покрај патот, вчера во Тетово.

Веднаш по сообраќајката Д.Х.(18) од тетовското село Слатино, со автомобил била однесена во Клиничкиот центар во Тетово каде пто била задржана на лекување. Според полицијата, сообраќакајката се случила во 14.20 часот, на улицата Иво Лола Рибар, пред крстосница со улицата Поточка.
 
Мотоцикл „кавасаки“ без регистарски таблици што го управувал Ф.Х. (24) од Тетово, излетал од патот и удрил во жардињери.
 
Од ударот со повреди се здобила сопатничката Д.Х.  

© ЖУРНАЛ    ~124,42

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
Нови детали за смртта на девојката во скопско Волково
Скопјанец ја силувал 13-годишната ќерка, девојчето само пријавило во полиција
Излетал од патот, удрил во дрво, па во паркирани автомобили среде центарот на Скопје- три лица се повредени
Бомба во „Мавровка“, оштетени локали
Прегазено девојче кај „Џамбо“
Шестнаесет годишно девојче на сила било внесено во автомобил
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.