МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јонкер за МИА: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
Сите претседатели на Република Македонија
Канцеларијата на Хелсиншкиот комитет утре ќе биде отворена за граѓаните
ДИК: Гласањето на затворениците, болните и дијспората се одвива без проблеми
Спорт
Србинот Чубраковиќ нов голман на Академија Пандев

Србинот Чубраковиќ нов голман на Академија Пандев

среда, 08 август 2018, 13:21ч.   |   Xh.I.

Македонскиот прволигаш Академија Пандев продолжува да го засилува својот ростер во пресрет на стартот на новата сезона во Првата лига. По ангажманот на дефанзивецот Стефан Костов, раководството на Академија Пандев ангажирање и нов голман. Србинот Душан Чубраковиќ е новиот чувар на мрежата на „пандевци“.

Новото засилување доаѓа од екипата на Слобода Ужице (Србија) и има 23 години. Во кариерата има настапувано за екипите на Чукарички и на Слобода Ужице. Тој потпиша договор со Академија Пандев на една година, со опција за пролжување на договорот доколку двете страни бидат задоволни од соработката.

© ЖУРНАЛ    ~96,32

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.