МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Власта ќе бара поддршка од 80 пратеници за законот за СЈО, најави Дескоска
ОЈО за две недели ќе објави информации од истрагата за бегството на Груевски
НЕМА ЦЕЛОСНА АМНЕСТИЈА ЗА 27 АПРИЛ, ОРГАНИЗАТОРИТЕ И ТЕПАЧИТЕ ЌЕ ОДГОВАРААТ, ИЗГОТВЕН..
Ѕанакопулос: Заев води тешка битка во клима отежната од национализми
Спорт
Петковиќ му одговори на Бехрами...

Петковиќ му одговори на Бехрами...

вторник, 07 август 2018, 15:17ч.   |   Xh.I.

Селекторот на репрезентацијата на Швајцарија одлучи повеќе да не ги повикува во националниот дрес четворица фудбалери, меѓу кои се најде и Валон Бехрами.

Швајцарецот со косовско потекло порача дека неговото изоставување од швајцарската репрезентација е политички потег на селекторот Владимир Петковиќ.

За кратко време пристигна и одговор на селекторот на швајцарската репрезентација кој што ги демантираше обвинувањата на Бехрами дека одлуката да не го повикува повеќе во репрезентацијата има политичка позадина.

„Донесов таква одлука и таа е базирана исклучиво на спортски причини. Нема тоа никаква врска со политика“, изјави селекторот на швајцарската репрезентација.
 

© ЖУРНАЛ    ~84,28

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
„Бомба“: Познато и првото засилување кое Венгер ќе го донесе во Милан!
Кој е Милан Павков? Од селски фудбалер и антиталент до ѕвезда во ЛШ!
Спасовски: Јанчев го обезбедуваме патролно, закани има и кон Христијан Мицкоски
Драма на Сан Сиро: Како Роналдо го спаси пеналот на Игуаин?
Вијали: Се срамев што имам рак, се чувствував како јас да сум виновен што сум го добил
И на Мурињо не му е јасно како: Италијанците лесно ги одбија 90 милиони евра од Јунајтед
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.