Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Руни го поддржа Мурињо во барањата за нови засилувања

Ахмети: Ако сакате интегрирана Македонија во НАТО и ЕУ ќе го поддржите референдумот
Бејли од Арктикот: Се гледаме на планинските врвови на Македонија
Џихадисти од Македонија раскажуваат: ИСИС е лажно исламско движење, видов масакри на ..
Бартол за МИА: Граѓаните во голем број да излезат на референдумот и да го кажат своет..

Фудбал

Руни го поддржа Мурињо во барањата за нови засилувања
runi_4.jpg

Поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Вејн Руни, го поддржа тренерот Жозе Мурињо и оцени дека до крајот на преодниот рок на „Олд Трафорд“ треба да дојдат уште две засилувања за клубот да биде конкурентен во борбата за титулата.

Според англиските медиуми атмосферата во клубот не е сјајна, а Мурињо не е задоволен од раководството, кое не му обезбеди адекватни играчи. – На Сити ќе му биде тешко да ја повтори минатогодишната сезона. Се надевам дека некој ќе може да ги запре. Би било убаво тоа да биде Јунајтед.

Но, очигледно е дека потребно е уште едно или две засилувања. Сигурен сум дека Мурињо прави се што е потребно, истакна Руни. Во Манчестер јунајтед летово дојдоа Диого Далот од Порто, Фред од Шахтјор и голманот Ли Грант од Стоук.

 

 10.08.2018, 11:18  | Xh.I. | 21

 

© ZURNAL.mk

 Фудбал 

NAJCITANI
 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

18905
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.