Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Прегазена жена во Скопје, итно пренесена во болница

Шекеринска за "Different": Македонија се извлече од Балканската кал, граѓаните немат ..
Ангелов: Саздо не го убија Албанци, го убија три свирепи, злобни и сурови лица
Димовски: За избор на ДИК треба политичко усогласување
Алијансата за Албанците со решенија за спречување на лекарите да ја напуштаат држават..

Црна хроника

Прегазена жена во Скопје, итно пренесена во болница
images_Sliki_za_novosti_MAKEDONIJA_brza_pomos.jpg

 Прегазена жена во Скопје, итно пренесена во болница

 
Прегазена жена на скопските улици. Според информациите кои стојат во билтенот на МВР, вчера  околу 19 часот на улицата „Ферид Мурати“ во Скопје патничко моторно возило “Мерцедес“ со скопски регистерски таблици управувано од М.Ф.(29) од Скопје удрило во пешакот Ѓ.С.(70) од Скопје. Од незгодата Ѓ.С. се здобила со повреди и со истото возило била пренесена во Градската општа болница “Свети Наум Охридски“ каде од страна на лекар и биле констатирани тешки телесни повреди.
Се работи на целосно расчистување на случајот.
 09.07.2018, 11:21  | Z.H. | 30

 

© ZURNAL.mk

 Црна хроника 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

17384
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.