МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Македонија - од една во друга партизирана администрација
ВМРО-ДПМНЕ ги повикува граѓаните на протест во недела: Македонија се гуши, ова црнило..
МВР: Казни од 200 до 500 евра за употреба на пиротехника
Семејството на убиениот Саздо бара 10 милиони денари отштета
Xроника
Пешак почина по удар од автомобил во Скопје

Пешак почина по удар од автомобил во Скопје

четврток, 05 јули 2018, 11:35ч.   |   Z.H.

 Педесет и петгодишен маж почина по удар од автомобил синоќа на улицата „Кемал Сејфула“ во Скопје.

 
Полицијата соопшти дека возилото што удрило во пешакот имало турски национални ознаки и било управувано од 28-годишен маж, со иницијали Џ.Ш.
 
Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Скопје. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено за обдукција.

© ЖУРНАЛ    ~70,24

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
МВР со детали за грозоморното убиство во Драчево
Целосно изгоре еден од најпознатите ресторани во Скопје
Турчин слетал на охридскиот аеродром и веднаш е уапсен, еве зошто
Опожарени два автомобили во гаража во Кисела Вода
Девојка од Гостивар загинала во Италија, нејзиниот татко тешко повреден
Кумановец без возачка дозвола удрил во брачна двојка, мажот починал
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.