Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Чудо од дете: Овој мал Белгијаец на 8 години ќе тргне на факултет, сака да стане хирург или астронаут

Шекеринска за "Different": Македонија се извлече од Балканската кал, граѓаните немат ..
Ангелов: Саздо не го убија Албанци, го убија три свирепи, злобни и сурови лица
Димовски: За избор на ДИК треба политичко усогласување
Алијансата за Албанците со решенија за спречување на лекарите да ја напуштаат држават..

Занимиливости

Чудо од дете: Овој мал Белгијаец на 8 години ќе тргне на факултет, сака да стане хирург или астронаут
1539981_decak_ls-183996.jpg

 Осумгодишно момче од Белгија завршило средно училиште и наскоро ќе тргне на факултет.

 
Момчето Лоран Симон, чиј татко е Белгиец, а мајка Холанѓанка, за само 18 месеци го завршило шестгодишното образование и дипломата ја земало заедно со другите ученици, кои имаат 18 години.
 
Неговите родители тврдат дека коефициентот на интелигенција на момчето е 145.
 
Лоран за белгиското радио РТБФ изјави дека омилен предмет му е математика, бидејќи, како што објасни тој, таа е опширна - има статистика, геометрија, алгебра. 
 02.07.2018, 10:18  | Z.H. | 48

 

© ZURNAL.mk

 Занимиливости 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

16915
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.