Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Тројца пожарникари се повредени во скопската населба Маџари откако се преврти пожарна

Ахмети: Ако сакате интегрирана Македонија во НАТО и ЕУ ќе го поддржите референдумот
Бејли од Арктикот: Се гледаме на планинските врвови на Македонија
Џихадисти од Македонија раскажуваат: ИСИС е лажно исламско движење, видов масакри на ..
Бартол за МИА: Граѓаните во голем број да излезат на референдумот и да го кажат своет..

Црна хроника

Тројца пожарникари се повредени во скопската населба Маџари откако се преврти пожарна
2fuploads2fthumbs2fresize2f800x4202f342161.jpg

 Тројца пожарникари од скопската територијалната против пожарна служба се повредени.

Тие итно се префрлени во Ургентниот центар откако пожарна се преврти во скопската населба Маџари кај Триангла.
 
Според информациите од против пожарната бригада..екипата требало да интервенира на пожар во куќа во селото Арачиново.
 
Од засега непознати причини пожарната се превртрила.
 
Во тек е увид на местото на несреќата, а штетата дополнително ќе биде утврдена.
 18.07.2018, 11:36  | Z.H. | 67

 

© ZURNAL.mk

 Црна хроника 

NAJCITANI
 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

18964
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.