МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Претседателот Пендаровски го прими германскиот амбасадор Герберих
Заев ги разреши сите претседатели на општинските ограноци на СДСМ
Јовески: Нема законски и било какви други пречки Интерпол да ја објави потерницата по..
Во Скопје ЗОО ќе се реновираат живеалиштата за кенгури и лавови
Регион
Маж загина во невреме во Шибеник

Маж загина во невреме во Шибеник

вторник, 17 јули 2018, 15:22ч.   |   Z.H.

 Едно лице загина, а итните служби синоќа имаа повеќе од 20 интервенции во Шибеник, при што отстрануваа паднати стебла и други препреки, по силното невреме што го зафати хрватскиот крајбрежен град Шибеник.

Оштетени се дваесетина возила.
 
Еден маж во текот на големото невреме околу 23.30 часот паднал од рибарски брод, а потрагата која е покрената по него заврши трагично. Околу 3 часот, мажот е пронајден мртов во морето.
 
Невремето откона неколку покриви, а нанесени се големи штети на автомобили д паднати билборди/
 
На брегот, поточно на шеталиштето уништени се два киосци.

© ЖУРНАЛ    ~84,28

НАЈЧИТАНИ ОД РЕГИОН
По само 5 дена заеднички живот, поранешната сопруга живи ги запалила- детали за пожарот кој го потресе регионот
Капучино 6 евра, хамбургер дури 22 - во оваа балканска земја е поскапо и од Мајорка
(Видео) Силно невреме ја погоди Србија, паѓаше град со големина на лешник
Хаос во ТВ студио: Професор и новинар за малку ќе се испотепаа, водителот ги раздвојуваше (ВИДЕО)
Гледате ли нешто погрешно - поради ова забрането е фотографијата на оваа матурнтка да се најде на табло
Српски научник пронајде лек за рак
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.