Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Над 30 луѓе се уште се во притвор по прославата за титулата на Франција

Ахмети: Ако сакате интегрирана Македонија во НАТО и ЕУ ќе го поддржите референдумот
Бејли од Арктикот: Се гледаме на планинските врвови на Македонија
Џихадисти од Македонија раскажуваат: ИСИС е лажно исламско движење, видов масакри на ..
Бартол за МИА: Граѓаните во голем број да излезат на референдумот и да го кажат своет..

Свет

Над 30 луѓе се уште се во притвор по прославата за титулата на Франција
2fuploads2fthumbs2fresize2f800x4202f342062.jpg

 Во радост, некои почнаа да го демолираат општинскиот и државниот имот, што доведе до масовни апсења.

 
Речиси 48 часа по забавата во земјата, што прерасна во немири, во притвор има уште 31 лице. Меѓу нив се и осум малолетни лица.
 
Сепак, бројката падна драматично по првичните апсења. Во понеделникот, кога екстазата на навивачите беше на врвно ниво, 292 лица завршија зад решетки, и тоа само во главниот град Париз.
 
Најголеми прекршоци на среќните Французи биле уништувањето на прозорците на продавниците на „Шанзелизе“. Од ова, сепак, корист имале и крадци, кои извршиле грабеж во дел од нив. /МИА
 17.07.2018, 16:16  | Z.H. | 24

 

© ZURNAL.mk

 Свет 

NAJCITANI
 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

19028
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.