Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Делови од Аеродром и Чаир утре без струја

Ахмети: Ако сакате интегрирана Македонија во НАТО и ЕУ ќе го поддржите референдумот
Бејли од Арктикот: Се гледаме на планинските врвови на Македонија
Џихадисти од Македонија раскажуваат: ИСИС е лажно исламско движење, видов масакри на ..
Бартол за МИА: Граѓаните во голем број да излезат на референдумот и да го кажат своет..

Македонија

Делови од Аеродром и Чаир утре без струја
f4tglj34ljdz54njdz-185669.jpg

Од 11:15 до 14 часот утре без струја ќе бидат корисниците лоцирани на булеварот „Трета македонска бригада“, делот спроти компаниајта „Раде Кончар“, улицата „Руди Чајавец“, бензиската пумпа на „Макпетрол“ и околните објекти во општина Аеродром.

Во периодот од 8 до 10:30 часот без струја ќе бидат корисниците од зграда бр. 72 на улицата „Седма албанска бригада“ во општина Чаир.

Како што информира РЦУК-Скопје, прекините се поради планирани инвестиции во електромрежата.

 16.07.2018, 09:20  | Xh.I. | 57

 

© ZURNAL.mk

 Македонија 

NAJCITANI
 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

18985
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.